I Nagroda w konkursie na opracowanie koncepcji Zajezdni Autobusowej przy ul. Redutowej 27 w Warszawie

publikacje zajezdnia 469
Mamy przyjemność poinformować, że nasza koncepcja na opracowanie koncepcji Zajezdni Autobusowej w Warszawie przy ul. Redutowej 27, zajęła I miejsce.

Przewiduje się wytworzenie na działce 2 obiektów połączonych ze sobą parkingiem podziemnym. Zgodnie z wytycznymi oraz ergonomię obiekt dyspozytorni został zlokalizowany przy wjeździe na działkę. Jest zaprojektowany jako przeszklona bryła zasłonięta żaluzjami zewnętrznymi oraz odizolowana pasem zieleni. Podział pomieszczeń jak również ich rozkład jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt Hali warsztatowej jest powiązany z częścią administracyjną. W hali warsztatowej zostały zawarte wszelkie funkcje niezbędne dla prawidłowej pracy zakładu. Doświetlenie hali stanowią świetliki dachowe oraz przeszklone drzwi garażowe. Część administracyjna jest wydzielona funkcjonalnie jak również optycznie poprzez zmianę wysokości zadaszenia, oraz inna elewację w danym rejonie. Wygląd tej części budynku jest identyczny z wyglądem budynku dyspozytorni.

zajezdania redutowa bok

Będzie to największa zajezdnia spółki MZA Sp z o.o., obsługująca blisko 300 jednostek taborowych. Dzięki zastosowaniu wielopoziomowego parkingu, powierzchnia terenu zostanie maksymalnie wykorzystana do obsługi jak największej ilości autobusów. Jak informuje Pan Jan Kuźmiński, prezes MZA, nowa zajezdnia ma przyjąć pierwsze autobusy na przełomie 2016 i 2017 roku.

powrot transparent wpis

przejdz2